Detaje të reja rrënqethëse për minatorin/ U mundua të shpëtonte, të shkonte te zona e sigurisë por…
Detaje të reja dalin në dritë në lidhje me vd ekjen e minatorit Muharrem Plaku. 61-vjeçari ngeli i b llokuar në galeri në zonën D, në 450 metra thellësi.

Gazetari Enver Doçi raporton për ‘BalkanWeb’ se në momentin e shembjes së masivit shkëmbor minatori është futur në një boshllëk katror të ndërtuar prej druri të cilët vendosen ku ka rre zik shembjeje, por ka qenë e pamundur që ky vend të mbrojë jetën e tij.

Kjo pasi janë shembur me qindra metër kub masiv shkëmbor, duke i shkaktuar dhe vd ekjen e menjëhershme 61-vjeçarit.

Be the first to comment on "Detaje të reja rrënqethëse për minatorin/ U mundua të shpëtonte, të shkonte te zona e sigurisë por…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*