Edhe vajzat e reja ia kanë zili linjat/ Nuk do e besoni se sa vjeçe është Leonora Jakupi në të vërtetë

Këngëtarja e mirënjohur e skenës shqiptare, Leonora Jakupi, mbetet këngëtarja e dashur dhe e pëlqyer e publikut shqiptar.

E lindur më 3 mars të vitit 1979 në Skenderaj, artistja e popullarizuar ka mbushur plot 43 vite jetë, ani pse duket sikur të ishte në të 20-tat e saj.

Ndonëse ka nisur të merret me muzikë në moshë të re, ajo shquhet për një karrierë të bujshme profesionale.

Disa nga projekte muzikore më të suksesshme të këngëtares janë :
“Ti nuk ekziston”, “I harruar”, “Iluzion”, “O beqar”, “Pa asnjë dyshim”, “Koha s’na falë”, etj.

Be the first to comment on "Edhe vajzat e reja ia kanë zili linjat/ Nuk do e besoni se sa vjeçe është Leonora Jakupi në të vërtetë"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*