Ekskluzive: Dorëzohen serbët, fillojnë të largojnë kamionët nga barikada (VIDEO)
është larguar kamioni i parë nga barrikada e krijuar në rrugët që të qojnë në pikën kufitare në Bërnjak dhe Jarinje.

Ekipi i IndeksOnline që po qëndron në këtë pikë kufitare ka vërejtur kamionin e parë që është “dorëzuar” dhe është larguar nga rruga e bllokuar për qytetarët.

I njëjti është larguar para pak minutash në mënyrë vullnetare.

Kamioni ka dalë nga pika kufitare në Bërnjak dhe është kontrolluar nga Policia dhe Dogana.

Që nga dita e hëna disa qytetarë serbë kanë bllokuar rrugët që të dërgojnë në pikën kufitare Jarinje dhe Bërnjak në shenjë rezolte për masën e reciprocitetit për targa./IndeksOnline

Be the first to comment on "Ekskluzive: Dorëzohen serbët, fillojnë të largojnë kamionët nga barikada (VIDEO)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*