Erdhi nga Amerika/ Kampioni i botës, Pirro Dhima i jep lamtumirën e fundit nënës, e cila dha shpirt e vetmuar
Peshëngritësi, kampion bote dhe disa herë kampion olimpik, Piro Dhima ka përcjellë ditën e sotme për në banesën e fundit nënën e tij, Lefterie Dhima, 75-vjeç, e cila ndërroi jetë pak ditë më parë.

Dhima ka mbërritur nga SHBA-ja ku dhe jetonte prej vitesh dhe mes lotëve, i ka dhënë lamtumirën e fundit nënës së tij, e cila vd iq e vetmuar në banesën e saj në Himarë. Në këtë ceremoni kanë qenë të pranishëm një numër i vogël të të afërmish, në respekt të masave anti-COVID, ku shihen edhe teksa mbajnë maskën.

Dhima u vendos në qendër të kritikave ku u a kuzua se ka brak tisur nënën e tij, por në një lidhje telefonike për Report Tv, ai tha se e ëma, si të gjuthë nënat shqiptare nuk kishte dashur që të shkonte në Amerikë, por që të jetonte në shtëpinë e saj.

Be the first to comment on "Erdhi nga Amerika/ Kampioni i botës, Pirro Dhima i jep lamtumirën e fundit nënës, e cila dha shpirt e vetmuar"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*