Fjolla Morina deklarohet për herë të parë pas lirimit nga paraburgimi
Javë më parë, këngëtarja e njohur shqiptare Fjolla Morina ka fituar lirinë pasi u mbajt në paraburgim për rreth 40 ditë.

Ajo u arrestua në korrik nga autoritetet në Kosovë, pas një urdhër-arresti ndërkombëtar të lëshuar nga Interpoli.

Por Morina u la e lirë më datë 15 të këtij muaji, pasi Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti i Krimeve të Rënda, hodhi poshtë kërkesën e Prokurorisë për ekstradim në Shqipëri, dhe kështu iu ndërpre masa e paraburgimit.

Megjithëse ka qëndruar thuajse në heshtje për gjatë gjithë këtyre ditëve, Fjolla më në fund bëri një reagim në rrjetet sociale lidhur me çështjen e arrestimit të saj.

Ajo publikoi mbrëmjen e së martës një fotografi në Faceboook me avokatin Fanol Krasniqi, i cili është mbrojtës i çështjes së saj, duke e falënderuar për punën e bërë.

“Faleminderit shteti im! Faleminderit avokat”, ka shkruar këngëtarja në mbishkrimin e fotografisë.

Fjolla përndryshe që nga lirimi i saj është shfaqur e distancuar nga burri Fisnik Syla dhe e ka hequr atë nga rrjetet sociale, me çka edhe ka ngritur dyshimet te fansat se mund t’i kenë dhënë fund jetës bashkëshortore.

Be the first to comment on "Fjolla Morina deklarohet për herë të parë pas lirimit nga paraburgimi"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*