Flet gruaja që u martua me personin që i vrau vëllanë

Një grua që u martua me personin që u dënua për vr.asjen e vëllait të saj beson në pafajësinë e bashkëshortit të saj dhe shprehet se e do atë me gjithë zemër.

Crystal Straus nga Ohio, u martua me John Tiedjen në fillim të këtij muaji pasi ai u lirua me kusht, në pritje të një rigjykimi për vr.asjen e gjysmë vëllait të saj Brian McGary në prill të vitit 1989.

Tiedjen ishte thjeshtri dhe shoku i dhomës i McGary dhe në kohën e të shtënave dhe godi.tjes me thi.kë të dy kishin kaluar një natë duke pi.rë alk.ool dhe mar.ijuanë.

E ftuar në një emision televiziv, Straus tha se e pranon që lidhja e tyre do të jetë “sfiduese”, por është e sigurt për pafajësinë e partnerit të saj dhe mendon se lidhja e tyre do të jetë më e fortë me kalimin e kohës.

Tiedjen ishte 25 vjeç kur McGary u gjet i vd.ekur në apartamentin ku ata jetuan dhe bëri 32 vjet burg për vr.asjen.

Ai pranoi se e vr.au McGary në një akt vetëmbrojtjeje pas një marrje në pyetje intensive nga detektivët.

Be the first to comment on "Flet gruaja që u martua me personin që i vrau vëllanë"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*