Humbi motrën nga Kovίd, rrëqeth me fjalët motra e 24-vjeçares shqiptare: Oj motër qysh do jetoj unë pa ty
Ka ndërruar jetë në Turqi, 24-vjeçarja Xheni Kaba, e cila ishte e infektuar me Covid-19. E reja bëri lindje të parakohshme dhe fatmirësisht fëmija u shpëtua dhe sot gëzon shëndet të plotë. Ndërsa, 24-vjeçarja, pavarësisht përpjekjeve dhe ndihmës së shqiptarëve për një trajtim më të mirë, nuk e ka fituar dot betejën me sëmundjen.

Lajmi bëhet i ditur nga familjarët e 24 vjeçares, e motra e saj ka bërë postimin prekës në Instagram. Ajo shkruan:

O shpirti i o xhen pse motra pse ike kshu , si do jetoj une pa ty o drita ime o shpirt i shpirt tim ti ishe nje lule e pa celur akoma po se zoti ve dore te njerzit e mire o zot pse , o sa gjer ka per te te then o xha i motres gjera e tua te mira nuk ka funed po zoti nuk te la me te donte afre vetes qe te jesh nje lule e bukur ne parajs .Shpirti ime prehu ne paqe mos ki merak per gocen se do ta rris motra sic ti kishe endrra qe nuk tu ralizuan kurre .Sa malla kam per ty o drita ime.

Be the first to comment on "Humbi motrën nga Kovίd, rrëqeth me fjalët motra e 24-vjeçares shqiptare: Oj motër qysh do jetoj unë pa ty"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*