Indoneziani martohet me një “tenxhere me oriz”, ndahet pas 4 ditësh
Një indonezian u martua me një tenxhere me oriz dhe u divorcua pas katër ditësh.

Trendi i dasmave me sende të ndryshme duket se po bëhet më i popullarizuar, dhe ndër shembujt e fundit është një burrë nga Indonezia i cili u martua me një tenxhere me oriz në një ceremoni të çuditshme dhe u divorcua pas katër ditësh sepse “nuk mund ta duronte presionin”, transmeton Reporteri.net.

Khoirul Anam nga Magelang, postoi fotografi nga një ceremoni e çuditshme martesore në Facebook duke njoftuar martesën e tij me një tenxhere orizi.

Fotografitë tregojnë Anam me një kostum tradicional të bardhë martese, ndërsa “nusja” e tij elektrike kishte një vello të bardhë të bashkangjitur.

Sidoqoftë, ky nuk ishte fundi i çuditshmërisë kur bëhet fjalë për këtë martesë. Pas katër ditësh, Anam njoftoi se ai kishte vendosur t’i jepte fund martesës gjithsesi dhe u divorcua nga tenxhereja e orizit, duke thënë se ishte shumë e vështirë për t’i bërë ballë presionit. Ai tha se ishte një vendim “i vështirë” dhe pranoi se nuk kishte partner të përsosur për të.

Be the first to comment on "Indoneziani martohet me një “tenxhere me oriz”, ndahet pas 4 ditësh"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*