Kaos para Qeverisë së Kosovës

Gjatë kohës sa nuk kishte rrymë dhe po përdorej gjeneratori, në ndërtesën e ish-Gërmisë ka shpërthyer zjarri, raporton Gazeta Express.

Punëtorët e ministrisë së Infrastrukturës dhe të ministrisë së Punëve të Brendshme, që janë të vendosur aty, kanë dalë jashtë ndërtesës, teksa në vendngjarje ndodhen zjarrfikësit dhe njësitet e tjera relevante.

Nuk dihet nëse ka persona të lënduar, ndërsa dëmet materiale konsiderohet të jetë të shumta. Ky objekt gjendet përballë objektit kryesor të Qeverisë. /Express/

Pamje ka publikuar fotografi Arian Mavriqi.

Be the first to comment on "Kaos para Qeverisë së Kosovës"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*