Kështu dukej Leonora Jakupi kur nuk e kishte asnjë këngë
Këngëtarja Leonora Jakupi është bërë pjesë e skenës së muzikës prej afro 30 vitesh, qysh kur ka qenë ende krejt e re.

Karriera e Leonorës ka filluar në moshën 15 vjeçare ku ka kënduar për herë të parë në festivalin “Zëri i Drenicës”.

Në këtë kohë, “Kosovarja” bëri edhe prezantimin e parë për të bukurën e Skenderajt, duke e afruar me lexuesit dhe publikun e gjërë, shkruan “Kosovarja”.

Më pas erdhi kënga e parë e Leonores me titull “Dallëndyshe bukuroshe”.

Vulë suksesi për këngëtaren u bë hiti i madh “A vritet pafajsia”, një këngë himn dhe e pavdekshme e historisë së re të Kosovës. /Kosovarja/

Be the first to comment on "Kështu dukej Leonora Jakupi kur nuk e kishte asnjë këngë"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*