Këta janë VIP -at që u gjobitën nga ujësjellësi për shkak të shpërdorimit të ujit

Kim Kardashian dhe motra e saj Kourtney janë ndër shkelëset kryesore të këtij veprimi në Kalifornisë Jugore, tha për NPR Mike McNutt, një zëdhënës i Ujësjellësit Rajonal – Las Virgenes.

Dy motrat kanë marrë “njoftime për tejkalim shfrytëzimi” nga ujësjellësi, i cili u shërben qyteteve të pasura të: Agoura Hills, Calabasas, Hidden Hills dhe Westlake Village.

Komediani Kevin Hart, ish-ylli i NBA-së Dwyane Wade dhe gruaja e tij, aktorja Gabrielle Union dhe Sylvester Stallone kanë vazhduar gjithashtu të tejkalojnë kufijtë e shfrytëzimit të ujit, pavarësisht paralajmërimeve dhe gjobave të përsëritura nga ujësjellësi.

Be the first to comment on "Këta janë VIP -at që u gjobitën nga ujësjellësi për shkak të shpërdorimit të ujit"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*