Kjo foto po bën xhiron e botës/ Ja çfarë ka ndodhur me kancelaren Merkel që ka bërë këtë reagim
Angela Merkel u përpoq të tregonte ndjenjat e saj miqësore me kafshët disa ditë para se të hapen qendrat e votimit në Gjermani për zgjedhjen e zëvendësuesit të saj, pas një mandati 14-vjeçar.

Kancelarja, e cila po bën turneun e saj të lamtumirës në zonën e saj zgjedhore, Mecklenburg-Pomerania, duke mbështetur kandidatin e saj Georg Gooder, ishte në një park zogjsh, ditën e djeshme (23 shtator).

Para kamerave ajo filloi të ushqejë me gëzim një tufë papagallësh. Oferta ishte mjaft e parezistueshme për zogjtë dhe të paktën 10 prej tyre e rrethuan.

Por njëri prej tyre në vend që të merrte ushqimin që iu ofrua nga kancelarja, e kafshoi. Skena ishte mjaft e pakëndshme.

Merkel e cila gjithmonë është parë në rolin e kancelares së h ekurt u duk se u lën dua nga ka fshimi i papagallit. Kamerat e madje e kapën atë me një shprehje të pazakontë të dhimbjeve.

Sidoqoftë, ajo shpejt rifitoi qetësinë dhe buzëqeshjen e saj, duke vazhduar të vizitonte kafshët e tjera të lezetshme në park.

Por këtë herë kur iu ofrua të ushqejë një buf evropian, ajo me mirësjellje nuk pranoi, duke thënë: “Jo, jo, unë ushqeva papagallët … “.

Be the first to comment on "Kjo foto po bën xhiron e botës/ Ja çfarë ka ndodhur me kancelaren Merkel që ka bërë këtë reagim"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*