Koronavirusi i merr jetën 16-vjeçarit, nëna rrëqeth : Tre ditët e fundit kishte…
Një 16-vjeçar ka humbur jetën pasi ishte infektuar nga Covid-19. Sipas mediave serbe mësohet se adoleshenti, Aleksandër C u gjet i v dekur nga familjarët e tij. Aleksandër isht i infektuar me Covid-19 dhe ndodhej në izolim që prej datës 15 tetor.

“Pasi burri im u infektua, vajza ime (21 vjeç) dhe Aca u testuan. Ata të dy ishin pozitivë. Mjekët na dhanë terapi, por ai nuk mund të gëlltiste asgjë. Nëse do të kishte ngrënë diçka, ai do të vjellte menjëherë. Ai vetëm tha nuk mund të flinte. Tri ditët e fundit ai kishte ethe dhe kollitej”, thotë nëna e tij, raportojnë mediat serbe.

Më tej ajo ka shtuar se të martën të mëngjes ata kishin marrë një ifnermiere e cila do të vizionte djalin e tyre, por në momentin që ishin futur në dhomë ai kishte humbur jetën.

“Ne jemi duke pritur për auto psinë”, tha nëna.

Be the first to comment on "Koronavirusi i merr jetën 16-vjeçarit, nëna rrëqeth : Tre ditët e fundit kishte…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*