Krenari! Restoranti i shqiptarit sërish shpallet si më i miri në botë dhe ka një emer të veçantë shqip
“Noma” në pronësi të shqiptarit Rene Rexhepi është shpallur sërish “Restoranti më i Mirë në Botë”. Njoftimin në Twitter e ka bërë vet restoranti duke konfirmuar këtë çmim.

“Çfarë momenti i pabesueshëm për të gjithë ne në Kopenhagen. Ne jemi shumë të lumtur dhe krenarë që ekipi ynë është votuar restoranti numër 1 në botë”, thuhet në njoftim.

çmimi i restorantit më të mirë në botë për vit është i pesti më radhë. Ditë më parë, ky restorant kishte marr 3 yje Michelin. Rene Rexhepi është shqiptar nga Xhepçishti i Tetovës, ndërsa nëna e tij është nga Danimarka.

Be the first to comment on "Krenari! Restoranti i shqiptarit sërish shpallet si më i miri në botë dhe ka një emer të veçantë shqip"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*