Ky është fermeri kosovar që ngrohet me bajga, thotë se nuk ndotet ambienti (VIDEO)
Jashtëqitjet e disa kafshëve po përdoren për ngrohje.

Këtë mënyrë interesante e ka zbuluar dikush në Dragash duke u kujdesur njëkohësisht që të mos ndotet ambienti, njofton Klan Kosova.

Fermeri në fjalë po përdor një metodë mjaft të veqant për ngrohje qëndrore, ku në vend të qymyrgurit e druve ai po përdor vetëm jashtqitjet e kafshëve dhe byk, përcjell RepublikaOnline.net

Se si vjen deri te procesimi i këtij materiali për ngrohje ndiqeni storien në vazhdim.

Kronikë nga Enis Reçica

Be the first to comment on "Ky është fermeri kosovar që ngrohet me bajga, thotë se nuk ndotet ambienti (VIDEO)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*