Lajm i mire! Ky është shteti tjetër ku shqiptarët mund të shkojnë pa viza
Një marrëveshje e fundit për heqjen e ndërsjelltë të vizave është nënshkruar ditën e djeshme mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë.

Marrëveshja u nënshkrua në Ambasadën e Bjellorusisë në Moskë, mes ambas adorit bjellorus Vladimir Semashko dhe atij shqiptar në Rusi, Arben Gazioni.

Pasi të hyjë në fuqi, marrëveshja do t’i mundësojë shtetasve shqiptarë dhe bjellorusë të udhëtojnë pa qenë nevoja për vizë në shtetet përkatëse për një periudhë 30 ditore.

Marrëveshja ka për qëllim promovimin e lidhjeve tregtare dhe afariste, turizmin, si dhe për të zgjeruar kontakte kulturore, shoqërore dhe humanitare.

Be the first to comment on "Lajm i mire! Ky është shteti tjetër ku shqiptarët mund të shkojnë pa viza"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*