Lidhja e Afërditës me Hënën, 3 shenjat e Horoskopit që do përjetojnë momente unike dashurie

Afërdita dhe hëna sjellin zhvillime të këndshme në jetën e dashurisë së shenjave të zodiakut. Konkretisht është planifikuar rinovimi i marrëdhënieve dhe rindezja e pasionit. Të fejuarit dhe beqarët do përjetojnë momente unike dashurie me partnerin apo me personin që interesojnë dhe duan të afrohen më shumë.

Sigurisht, jo të gjithë do të përfitojnë njësoj. Tre shenja të Horoskopit do të kenë më shumë fat se të tjerët në këtë fushë dhe thjesht do të kalojnë një kohë të mirë.

Le të shohim se cilat shenja të zodiakut favorizohen nga kjo lëvizje planetare:

Dashi

Dashi është i pari në listën e shenjave të zodiakut që favorizohet në mënyrë erotike nga lidhja Hënë -Venus. Shenja e parë e ciklit njihet për pasionin e saj për jetën, aksionin, aventurën dhe dashurinë natyrale në përgjithësi. Ai nuk bën kompromis me situata mediokre dhe dëshiron të jetojë gjithçka deri në kufi. Kështu që herën tjetër ai do të marrë pikërisht atë që dëshiron në mënyrë erotike. Të fejuarit do ndihen sërish shumë të dashuruar me partnerin dhe të lirët do të lënë mënjanë hezitimet dhe pasiguritë dhe do të pretendojnë personin që dëshirojnë dhe sigurisht që do të arrijnë t’i sjellin dhe të jetojnë me ta momente të mëdha pasioni.

Demi

Por Demi do kalojë një periudhë me shumë pasion dhe dashuri. Për ata që i përkasin shenjës së zodiakut dhe duan të fillojnë një aventurë apo lidhje të re dashurie, tani është koha e duhur. Vendosmëria dhe vetëbesimi i tyre do t’i bëjnë ata të papërmbajtshëm dhe shumë tërheqës. Sharmi i tyre nuk do të kalojë pa u vënë re, përkundrazi do t’i afrojë më shumë me personin që interesojnë. Megjithatë, ata do të duhet të jenë të durueshëm në pretendimin e tyre, sepse jo të gjithë lëvizin me të njëjtin ritëm kur duan diçka. Demi është intensiv dhe plot pasion dhe kur bie në dashuri është 100% gati për të bërë gjithçka. Ai është i përkushtuar dhe dëshiron “të gjitha ose asgjë”, nuk ka situatë të ndërmjetme. Megjithatë, kjo mund të frikësojë tjetrin, i cili është më i kujdesshëm dhe kërkon kohë për t’u larguar.

Akrepi

Ai është shenja më seksi nga të gjitha dhe di shumë mirë të jetojë me pasion dhe të bëjë tjetrin të dashurohet marrëzisht pas tij. Sigurisht që ai dëshiron vëmendje, përkushtim dhe të ndihet i sigurt për t’ju ofruar atë që ka brenda, por sapo ta fitoni dhe ai të kuptojë që ju jeni aty për të, ai do të bëjë gjithçka për ju dhe sigurisht seksualisht do të heqë marrëdhënien tuaj. Në këtë kohë, nëse jeni një Akrep dhe jeni i hapur për diçka të re, provoni, sepse ju presin momente shumë erotike dhe “të nxehta”./abcnews.al

Be the first to comment on "Lidhja e Afërditës me Hënën, 3 shenjat e Horoskopit që do përjetojnë momente unike dashurie"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*