Martohet aktorja e njohur turke, dalin pamjet nga ceremonia madhështore

Aktorja turke, e njohur më së shumti për rolin në “Erkenci Kuş”, Demet Özdemir dhe Oğuzhan Koç, të cilët janë bashkë prej kohësh, janë martuar. Dasma e çiftit, të cilët u fejuan në qershor, u zhvillua në një hotel në Sarıyer, Stamboll.

Në dasmën e tyre morën pjesë emra të njohur nga bota e artit.

Ylli i telenovelave i tha “po” propozimit për martesë më 14 shkurt, ditën e Shën Valentinit. Dasma ishte planifikuar më 26 Gusht, por u shty për dy ditë për shkak të motit të keq.

Özdemir zgjodhi dy fustane mbresëlënëse, i pari u dizajnua nga Muzeu i Veshjeve të Bukura Eda Güngör.

Be the first to comment on "Martohet aktorja e njohur turke, dalin pamjet nga ceremonia madhështore"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*