”Nëna nuk do e shoh nuse”/ Dhimbje e madhe, vajza e re humb jetën në mënyrë tràgjike në vaskë teksa po lahej
Situata të caktuara në jetën e përditshme mund të kthehen shpejt në një tra gj edi. E tillë është edhe një ngjarje që ka ndodhur në Austri.

Një vajzë ka humbur jetën duke u larë, pasi mori edhe telefonin në dush. Teksa vajza lahej në vaskë ajo e vuri në karikim. Kur pajisja ra në kontakt me ujin, vajza u g ödit nga rryma.

Mediat lokale raportojnë se para se të lahej, vajza mbylli derën e banjës. Nëna e tij, e shqetësuar, trokiti disa herë, por pa marrë përgjigje.

E kapur nga pa niku, ajo shkoi në anën e dritares për të parë vajzën e saj, por gjithçka që ajo mund të shihte ishte një trup i pa jetë i shtrirë në va skë . Xhaxhai i vajzës ndërhyri më pas për të thyer derën, dhe të përpiqet ta shpëtojë vajzën. Ai u përpoq ta ringjallte ndërsa priste të mbërrinin shërbimet e urgjencës, por pa sukses.

Burimi: SantePlusMagazine/ Marrë nga Revista Ora.

Be the first to comment on "”Nëna nuk do e shoh nuse”/ Dhimbje e madhe, vajza e re humb jetën në mënyrë tràgjike në vaskë teksa po lahej"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*