Nesër i jepet lamtumira e fundit 20-vjeçarit kosovar që u vra në Zvicër
Gazeta Sinjali raportoi më 26 shtator se 20-vjeçari Ardit Nikqi nga Kosova mbeti i vrarë në një përleshje të armatosur që ndodhi të shtunën mbrëma, në një pompë të derivateve, në Lucern të Zvicrës.

Të ndjerit, nesër pritet t’i jepet lamtumira e fundit, në vazrrezat e fshatit Nabërgjan të Pejës, nga ora 17:00.

Mediat zvicerane raportuan se sipas gjetjeve të para të policisë, në konflikt janë përdorur edhe objekte të ndryshme.

Në këtë përleshje ishin të përfshirë disa persona nga Siria, Iraku, Maqedonia e Veriut dhe Zvicra. Ndërsa rasti është ende nën hetime.

Be the first to comment on "Nesër i jepet lamtumira e fundit 20-vjeçarit kosovar që u vra në Zvicër"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*