Ngjarje e rëndë/ Gjendet e pajètë në banesën e saj në Himarë nëna e peshëngirtësit, Pirro Dhima
Një ngjarje e rëndë ka tro nditur Himarën. Banorët e një pallati kanë gjutur pa shenja jete në banesën e saj një të moshuar.

Bëhet me dije se e moshuara është mamaja e peshëngritës Piro Dhima, kampion i disa lojërave olimpike. Mësohet se trupi i saj është pikasur pranë kazanëve të rakisë dhe sipas informacioneve të para, nuk janë konstatuar shenja dhu ne.

Dyshohet se e moshuara kishte 3-4 ditë që kishte vd ekur. Ndërsa djali i saj, Piro Dhima nuk është një emër i panjohur për publikun, pasi kohë më parë në mënyrë vazhdueshme ka lëshuar lumë akuzash ndaj shqiptarëve duke i a kuzuar se po mundoheshin t’u merrnin pronat. Ndërsa e mohonte se ishte shqiptar, preferonte të konsiderohej si minoritar grek.

Be the first to comment on "Ngjarje e rëndë/ Gjendet e pajètë në banesën e saj në Himarë nëna e peshëngirtësit, Pirro Dhima"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*