Njihuni me 10 vjeçarin kosovar që ka lexuar 48 libra për vetëm dy muaj
Një 10 vjeçar ka habitur të gjithë, derisa ka treguar se ka lexuar plot 48 libra për dy muaj.

Vogëlushi i quajtur Vullnet në një emision në ATV tha se për leximin është inspiruar nga prindërit.

“E kom marrë insperimin prej babit dhe mamit, dhe e kam provuar dhe unë dhe e kamë parë që po më pëlqen”, tha 10-vjeçari.

Nga këta 48 libra, vogëlushi zgjedh “Si u dorëzua Everesti”, si të preferuarin e tij.

Be the first to comment on "Njihuni me 10 vjeçarin kosovar që ka lexuar 48 libra për vetëm dy muaj"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*