O Zot i madh, pse/ Mjeku 35 vjeç i vaksίnuar humb jetën nga Kovίd, la pas të fejuarën 3 muajshe shtatzënë
Ka ndërruar jetë si p asojë e Kovίd, mjeku Italian, Pierluigi Piegari. 35 vjeçari në Romë ndonëse ishte i vaksinuar, nuk arriti që t’i mbijetojë ar mikut të padukshëm. Sipas autoriteteve shëndetësore, mjeku nuk pinte duhan e nuk kishte patologji të tjera dhe ishte i vaksinuar me dy doza.

Kolegu i tij Cristian Coluzzi ka folur për vde kjen e 35-vjeçarit, që i ka lënë të shokuar.

“Vde kja e tij na ka tr onditur të gjithëve”, tha kolegu ai. Sipas tij, vi ktima ishte djalë punëtor, optimist, i cili ishte gjithmonë në shërbim të të tjerëve.

Mësohet se mjeku la pas të fejuarën e cila ishte tre muajshe shtatzënë me fëmijën e tij.

Be the first to comment on "O Zot i madh, pse/ Mjeku 35 vjeç i vaksίnuar humb jetën nga Kovίd, la pas të fejuarën 3 muajshe shtatzënë"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*