“Para 1 muaj bëri vaksίnën”, dëshmia trondίtëse nga Infektivi: Vjehrri i ίntubuar, kishte bërë dy dozat e Pfίzer
Një dëshmi tro*nditëse vjen nga Spitali Infektiv, ku një qytetar deklaron se vjehrri i tij ndodhet në intubim edhe pse ka bërë dy dozat e vaksinës Pfizer.
Në një rrëfim qytetari tha se prej 3 ditësh vjehrri i tij ndodhet në Infektiv, në gjendje të rëndë.

INTERVISTA:

Kë keni të shtruar? Kam vjehrrin të shtruar. Vjehrra është më mirë. Të dy i kishin bërë vaksinat, Pfizer. Sa kohë kishin që i kishin bërë të dyja dozat? Ka mbi 1 muaj që i kishin bërë vaksinat.

Sa ditë ka vjehrri brenda?

Sot 3 ditë ka i shtruar. Është i intubuar. Është 70 vjeç. Ka punuar saldator, ka pasur probleme me mushkëritë. Nuk e kishte kaluar covid-in më herët. S’e dimë se çfarë po ndodh. Vjehrra ime është duke e kaluar në këmbë. Vjehrri u bë keq direkt, nuk lëvizte fare. Kemi marrë informacione, kam folur me mjekë dhe më thonë; keq është.

Be the first to comment on "“Para 1 muaj bëri vaksίnën”, dëshmia trondίtëse nga Infektivi: Vjehrri i ίntubuar, kishte bërë dy dozat e Pfίzer"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*