”Për këtë po lüftojmë”/ Momentet kur üshtrarët takojnë familjet e tyre

Aktivistja ukrainase për të drejtat e njeriut Oleksandra Matviichuk ka shpërndarë një video që thuhet se tregon momentin kur një ushtar takon prindërit e tij.

Pamjet janë filmuar në Nova Basan pasi u rimor nga forcat ukrainase.

Katerina Sergatskova, kryeredaktore e uebsajtit të lajmeve me bazë në Kiev Zaborona Media, ndau videon në Twitter, duke shkruar: “Kjo është ajo për të cilën luf tojnë ukrainasit. Për familjet e tyre, për shtëpinë e tyre. Për dashurinë dhe lirinë.”

Be the first to comment on "”Për këtë po lüftojmë”/ Momentet kur üshtrarët takojnë familjet e tyre"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*