Rrëfimin e shqiptarit që ju bashkua luftës në Siri

Emisioni “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, ka sjellë këtë të martë një intervistë, të një shqiptari të burgosur në Siri, i cili akuzohet se ju bashkua ISIS për të luftuar kundër perëndimit.

51-vjeçari, Ferit Krasniqi, me orgjinë nga Kosova, i cili jetonte në Suedi në vitin 2014-të zgjodhi të largohej në drejtim të Sirisë.

Në intervistën për gazetarin e “Piranjave” Shkëlqimi shpesh bie në kontraditë me veten e tij, kur fillimisht thotë se e arrestuan gabimisht, por më pas thotë se ai ka qenë pjesë e ushtrisë së ISIS, por thjeshtë si shofer.

Ndërkohë në intervistë ai rrëfen të vërtetën e tij, por që është pak e besueshme për publikun. /T.H/Abcnews.al/

Ju ftojmë ta ndiqni:

Be the first to comment on "Rrëfimin e shqiptarit që ju bashkua luftës në Siri"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*