Trägjedia ndodh! Qendra tregtare merr fläkë, raportohet se kanë humbur jetën 27 persona

Një zjarr masiv shpërtheu të premten në mbrëmje në një ndërtesë tregtare katërkatëshe në kryeqytetin indian, duke vr arë të paktën 27 persona dhe duke lënë disa të pla gosur.

Dhjetëra njerëz janë shpëtuar nga ndërtesa, e cila përmban kryesisht dyqane, thanë autoritetet indiane.

Ndërtesa ndodhet në zonën Mundka në Nju Delhi. Shkaku i zjarrit dhe detaje të tjera nuk dihen ndërsa më shumë se 20 zjarrfikëse po përpiqeshin të shuanin flakët.

“Të shqetësuar nga aks identi tra gjik i zjar rit në një ndërtesë pranë stacionit të metrosë Mundka në Delhi. Ngushëllimet e mia për familjet e vik timave. Uroj shërim të shpejtë të të plag osurve”, shkroi në Twitter presidenti i Indisë, Ram Nath Kovind.

Zja rret janë të zakonshme në Indi, ku ligjet e ndërtimit dhe normat e sigurisë shpesh shpërfillen nga ndërtuesit dhe banorët.

Në vitin 2019, një z jarr i shkaktuar nga një qark i shkurtër elektrik përfshiu një ndërtesë në Nju Delhi dhe v rau 43 njerëz.

Be the first to comment on "Trägjedia ndodh! Qendra tregtare merr fläkë, raportohet se kanë humbur jetën 27 persona"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*