Trägjedia në Korçë/ Del ekspertiza mjeko-ligjore: Foshnja që u gjet në valixhe është äbortuar

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që u zbulua ditën e djeshme në Korçë, ku u gjet një i porsalindur i pajetë në një valixhe.

Në raportin mjeko-ligjor thuhet se fëmija ka qenë i formuar dhe sipas ekspertëve të mjekësisë ligjore bëhet fjalë për abort.

Nuk dihet nëse fëmija ka lindur i gjallë apo i vd ekur. Bëhet me dije se nëna ka ab ortuar pa asnjë ndihmë dhe se ka pasur hemo rragji të madhe.

Kujtojmë që ka qenë bashkëshorti i saj me të cilën ka edhe një fëmijë 15 vjeç, që kur është kthyer nga Greqia ka zbuluar foshnjën e pajetë në valixhe dhe ka njoftuar poli cinë.

Be the first to comment on "Trägjedia në Korçë/ Del ekspertiza mjeko-ligjore: Foshnja që u gjet në valixhe është äbortuar"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*