U nisën për një jetë më të mirë, raportohet se anija u kthye përmbys/ Emigrantët japin shpirt mes detit
Të paktën 15 emigrantë humbën jetën në ujërat e Libisë, pasi anija me të cilën po lëviznin është përmby tur.

Komisioni i Lartë i Kombeve të Bashkuara për Refugjatët, bëri me dije se trupat e 15 vi ktimave u gjetën nga dy anije të cilët mbërritën mbrëmjen e së hënës në bazën detare në Tripoli.

Ndërkohë bëhet me dije se 117 persona të tjerë kanë mbijetuar dhe iu është dhënë ndihma mjekësore.

Be the first to comment on "U nisën për një jetë më të mirë, raportohet se anija u kthye përmbys/ Emigrantët japin shpirt mes detit"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*