Usyk Dhe Joshua – Shiko Këtu Meçin

Për herë të parë që nga shtatori, Oleksandr Usyk dhe Anthony Joshua do të përballen sërish në ring. Në këtë përballje që zhvillohet më 20 gusht, do të jenë titujt e peshave të rënda WBA (Super), IBF, WBO dhe IBO.

Të dy do të takohen në Arabinë Saudite, me AJ-n që kërkon të hakmerret për humbjen e pësuar vitin e kaluar, ndërsa ukrainasi nuk dëshiron t’i humbë titujt.

Sipas SportsZion dhe talkSPORT, paratë bazë për revanshin do të jenë të ndara në 50-50.

Joshua pritet të fitojë rreth 73 milionë euro, dhe Usyk pritet të fitojë shumën e njëjtë, 73 milionë euro.

Ndeshja e kthimit fillimisht ishte planifikuar për në maj, por situata e vazhdueshme në vendlindjen e kampionit e vuri atë në pritje. Usyk u kthye në Ukrainë dhe u bashkua me ushtrinë në mbrojtje të kombit të tij pas pushtimit rus që filloi në shkurt.

Shiko ketu meqin – LIVE

Be the first to comment on "Usyk Dhe Joshua – Shiko Këtu Meçin"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*