Valon Syla: o Albin, leji allahile k’to fore në veri, se veq për zgjedhje e ki
Mbrëmë në T7, analisti politik Valon Syla tha se situata në veri është thjeshtë fore zgjedhore e Albin Kurtit për poena politik, shkruan Gazeta Lajmi.

Tutje Valon Syla shtoi: unë menoj që është vec zgjedhore dhe ska t’bëj absolut me interesin kombëtar pra nëse interesi kombëtar varet në tabelat e Serbisë që hyjnë brenda dhe aty paska met komplet brezi kombëtar i then rekordet me importet e Serbisë, kjo është fore e z.Kurti me i mshef krejt kto e mos të harrojmë që z.Kurti bashkë me Vjosa Osmanin kanë tentu me i shty zgjedhjet.

Situatën e krijuar në Veri e përmbledh duke thënë se shkuarja në veri ka qenë një tendencë fillimisht për me gjet një zgjidhje për shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme pra një taktikë elektorale./Gazeta Lajmi

Be the first to comment on "Valon Syla: o Albin, leji allahile k’to fore në veri, se veq për zgjedhje e ki"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*