Vdes në moshë të re imami
Vdes në moshë të re imami kosovar
Bashkësia Islame e Kosovës njofton opinionin e gjerë se në orët e para të mëngjesit të sotëm, në moshën 42-vjeçare, ka ndërruar jetë imami i fshatit Halabak, Nexhat Pllana, shkruan Kosova24.

Njoftimi i BIK-ut

Njoftojmë miqtë, shokët dhe gjithë dashamirët, se në moshën 42 vjeçare ka ndërruar jetë imami i fshatit Halabak, Nexhat ef. Pllana.

Varrimi i rahmetilut do të bëhet sot, në varrezat e fshatit Halabak, në orën 17:00.

Lusim Allahun e Madhëruar që rahmetliun ta ketë marrë në mëshirën e Tij dhe që ta shpërblejë me mirësitë e Xhenetit” thuhet në njoftimin e BIK-ut./Kosova24/

Be the first to comment on "Vdes në moshë të re imami"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*