Vuçiq shkon tek “Baba” Erdogan për të kërkuar ndihmë për Kosovën, Por ai e “Nevrikosë” keq!
Presidenti serb, Aleksander Vuçiq ka udhëtuar për në Turqi ku është pritur nga homologu turk, Rexhep Taip Erdogan. Dy presidentët kanë folur edhe për dialogun Kosovë-Serbi.

Vuçiq ka thënë se në takimin me Erdogan, ky i fundit është shprehur se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi me Kosovën, shkruan Tanjug, transmeton Gazeta Express.

“Presidenti turk përkrah dialogun mes Prishtinës dhe Begradit dhe beson se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi”, ka thënë Vuçiq pas takimit.

Takimi u mbajt në Vilën Vahdettin në Stamboll dhe ishte i mbyllur për shtypin.

Be the first to comment on "Vuçiq shkon tek “Baba” Erdogan për të kërkuar ndihmë për Kosovën, Por ai e “Nevrikosë” keq!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*