Zgjati vetëm 3 minuta, u ndanë për një fjalë goje

Mund të duket e pazakontë, por është e vërtetë.

Një çift në Kuvajt u divorcua vetëm tre minuta pasi u martuan.

Nusja u të.rhoq gjatë ceremonisë në daljen nga gjykata, vetëm disa minuta pasi lidhën kurorë.

Arsyeja e divorcit ishte sepse burri i saj i ri e quajti atë “budallaqe” para të ftuarve dhe gruaja u zemërua aq shumë sa ajo i kërkoi gjykatësit ta prishë menjëherë martesën dhe t’i shkurorëzojë ata.

Sipas mediave vendase, raportohet se gjykatësi pranoi kërkesat e nuses dhe i dha një divorc në të njëjtën gjykatë.

Martesa tre minutëshe e çiftit është cilësuar edhe si më e shkurtra në histori.

Ndërkohë shumë përdorues në rrjetet sociale uruan ish-nusen për trimërinë e saj dhe u shprehën se do të kishin bërë të njëjtën gjë nëse burri i tyre me të cilin sapo ishin kurorëzuar do t’i quante “budallaqe”.

Be the first to comment on "Zgjati vetëm 3 minuta, u ndanë për një fjalë goje"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*